Ania czwarta na MP do lat 8

W Szczyrku w weekend majowy zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8. Padł rekord frekwencji – w turniejach uczestniczyło 48 dziewcząt i 120 chłopców. Szachową Dwójkę reprezentowała Ania Kicińska.

Ania zajęła świetne IV miejsce (+6=1-2), po trzech rundach nawet prowadziła. Przegrała tylko z późniejszą Mistrzynią Polski Wiktorią Śmietańską (KSz Polonia Wrocław) oraz z ubiegłoroczną Mistrzynią Polski w tym roczniku Gabrysią Pałejko (KSz Hańcza Suwałki). IV miejsce daje prawo startu w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy do lat 8 oraz – co w praktyce najważniejsze – awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10. Jako nagrodę rzeczową Ania wybrała rolki, poza tym – jak wszyscy uczestnicy – otrzymała dyplom, medal i puchar.