Grodziska Akademia Szachowa

Grodziska Akademia Szachowa to cykl spotkań ukierunkowanych na doskonalenie gry w szachy. Tematyka i forma sesji będą dobierane tak, by skorzystać mogli szachiści w różnym wieku i na różnym poziomie wtajemniczenia (dzieci i rodzice). Dotychczas odbyły się 3 sesje Akademii.

Kolejną sesję planujemy zorganizować 9 marca 2019 r.


W sobotę 26 stycznia 2019 r. odbyła się trzecia sesja Grodziskiej Akademii Szachowej. Prowadził ją mistrz międzynarodowy Michał Luch. Ponownie gościliśmy w Pawilonie Kultury.
Oprócz 4-godzinnego szkolenia szachowego odbyła się otwarta pogadanka o taktyce w debiucie, w grze środkowej i w końcówce przeprowadzona przez Jacka Kicińskiego, a na koniec – tradycyjna symultana dla chętnych.


W sobotę 24 listopada 2018 r. sesję Grodziskiej Akademii Szachowej prowadził mistrz międzynarodowy Michał Luch. Gościliśmy w Pawilonie Kultury. Krótka relacja z tego spotkania wraz (ze zdjęciami) jest dostępna tutaj.


Inauguracyjna sesja Grodziskiej Akademii Szachowej odbyła się w sobotę 9 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Sportowej. Sesja składała się z trzech godzinnych wykładów:
– gambit – co to jest, dlaczego warto się interesować gambitami, przykładowe gambity,
– jak używać komputera i Internetu by doskonalić swoje rozumienie szachów,
– ciekawe partie z Pucharów Polski do lat 6, 7 i 8 (Poronin 2018).
W spotkaniu wzięło udział 20 osób. Materiał z sesji można pobrać tutaj – szczególnie polecam  wskazówki odnośnie aplikacji internetowych i sposobu korzystania z nich.