Ania trzecia na Mistrzostwach Polski!!!

Tradycyjnie w weekend po Bożym Ciele odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 6 i do lat 7. Młodzi miłośnicy szachów rozegrali 9 rund tempem P’30 (30 minut dla zawodnika na partię). W sumie w imprezie wzięło udział 143 zawodników, a licząc rodziny i osoby z obsługi zawodów w Mistrzostwach uczestniczyło ponad 300 osób.

W grupie dziewcząt 7-letnich znakomite trzecie miejsce wywalczyła Ania Kicińska z Grodziska. Po 6 partiach Ania z wynikiem 5,5 pkt. była nawet samodzielną liderką, jednak porażki w VII i IX rundzie spowodowały, że spadła na najniższy stopień podium. Ania jako jedyna zagrała partie ze wszystkimi zawodniczkami z pierwszej ósemki zawodów, jako jedyna pokonała późniejszą Mistrzynię Polski. Trzecie miejsce w kraju to wielki sukces, tym bardziej, że Ania „przeskoczyła” kilka dziewcząt z wyższymi kategoriami. Gratulujemy!

Chłopcy lat 7 (65 zawodników) Dziewczęta lat 7 (29 zawodniczek)
serwis turniejowy serwis turniejowy
Chłopcy do lat 6 (35 zaw.) Dziewczęta do lat 6 (14 zaw.)
(Lublin)

Rodzice często pytają o to, w jakim wieku uczyć dzieci grać w szachy. Nigdy nie jest za wcześnie 🙂 Najmłodszym uczestnikiem Mistrzostw Polski był Jakub Pabiszczak z Ostrowa Wlkp. (ur. 2012) – wygrał 2 partie.

Obok rywalizacji sportowej organizatorzy zapewnili dla zawodników i ich rodzin dodatkowe atrakcje: dmuchańce, szachy ogrodowe, turniej szachów błyskawicznych (m.in. dla rodziców), symultanę z mistrzem międzynarodowym, konkurs rozwiązywania zadań (w swojej grupie Ania zajęła II miejsce), kolację grillową.

Zdjęcia Szachy Lubartów: album 1 album 2