Szkolne Mistrzostwa Polski

W dniach 6-12 stycznia 2019 r. w Pokrzywnej (woj. opolskie) odbyły się Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach. Zawodnicy rywalizowali w grupach wiekowych, oddzielnie chłopcy i dziewczęta. Tempo gry to 90 minut dla zawodnika i 30 sekund dodawane po każdym posunięciu, dlatego zwykle rozgrywano tylko jedną rundę dziennie. Warto zaznaczyć, że nasi zawodnicy często toczyli boje trwające 2-3 godziny, a rekordzistą  został Kajetan – jego najdłuższa partia trwała całe 4 godziny.

Grodzisk Mazowiecki reprezentowała 11-osobowa ekipa Szachowej Dwójki: sześcioro zawodników i pięcioro opiekunów. Stanowiliśmy równocześnie ponad połowę reprezentacji naszego województwa. Najbardziej cieszą wyniki w najmłodszych grupach – Małgosia Kicińska została Szkolną Mistrzynią Polski do lat 7, Michał BombińskiSzkolnym Wicemistrzem Polski do lat 7. Pozostali zagrali solidnie, choć wyniki mogłyby być lepsze, gdyby nie strach przed przeciwnikami z wyższymi rankingami.