Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych

W sobotę w Wesołej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w szachach szybkich. Wzięliśmy w nich udział po raz piąty i zajęliśmy piąte miejsce – tym samym wyrównaliśmy nasze najlepsze osiągnięcie (2017 rok). W zawodach zdobyliśmy 21 pkt. (na 32), najwięcej w historii naszych występów.

Pierwsza połowa zawodów to 3 zdecydowane wygrane oraz potknięcie ze szkołą z Glinianki (2:2). Podczas przerwy obiadowej byliśmy samodzielnym liderem o pół punktu wyprzedzając kolejną drużynę. W piątej rundzie pewnie wygraliśmy 3:1 z SP 341 z Bemowa i dalej byliśmy samodzielnym liderem. Jak się później okazało, ostatnie trzy mecze rozgrywaliśmy z drużynami, które stanęły na podium. W szóstej rundzie naszym przeciwnikiem była najsilniejsza rankingowo drużyna SP 143 z Saskiej Kępy. Mecz wygraliśmy 3:1 i powiększyliśmy prowadzenie nad drugą drużyną do 1,5 pkt. W przedostatniej rundzie naszym rywalem była szkoła SP 321 z Bemowa – minimalnie przegraliśmy ten mecz 1,5:2,5. Przed ostatnią rundą byliśmy na drugim miejscu tracąc 1 pkt. do Szkoły Sióstr Niepokalanek z Ursynowa, z którą zostaliśmy skojarzeni. Jak się później okazało, wygrana 3:1 w tym meczu dałaby nam pierwsze miejsce w turnieju, niestety mecz przegraliśmy 1:3 i spadliśmy na miejsce piąte. Pozostał niedosyt, cóż… apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Gratulujemy zaprzyjaźnionej Szkole z Ursynowa pierwszego w historii tytułu Mistrza Mazowsza Szkół Podstawowych.

Punkty dla Szkoły Podstawowej nr 2 zdobywali:
I. Magda Kicińska – 4,5 pkt. (na 8)
II. Dominik Kisiel – 7 pkt. – indywidualny 🥈 srebrny medal na 2. szachownicy
III. Kajetan Paschke – 5,5 pkt.
IV. Ania Kicińska – 4 pkt.
Druga drużyna z naszej szkoły zdobyła 15,5 pkt. i zajęła 34. miejsce. W zawodach wystąpiła też grodziska Czwórka (drużyna opierała się na zawodnikach naszego Klubu) – zdobyła 15,5 pkt. i zajęła 37. miejsce.