IV Turniej Zimowy

W zeszłym roku pandemia pokrzyżowała nasze zimowe plany: najpierw próbowaliśmy przesunąć Turniej Zimowy na marzec, ale potem niestety musieliśmy go i tak odwołać. W tym roku wydawało się, że nie ma zagrożenia, a jednak w ostatnich dniach przed zawodami projekt zawisł na włosku – szczęśliwie zamieszanie zakończyło się happy endem. Mogliśmy grać, choć oczywiście przestrzegając podstawowych zasad w pandemii: maseczki, dystans i ograniczenie liczby uczestników.

IV Turniej Zimowy zorganizowaliśmy w weekend 29-30 stycznia. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2. We wszystkich grupach podnieśliśmy opłatę startową, dzięki czemu nagroda za I miejsce w grupie A wyniosła rekordowe 500 zł. Tradycyjnie w dziecięcej grupie D wszyscy zawodnicy otrzymali upominki.

Zawody zostały rozegrane w czterech grupach dostosowanych do wieku i umiejętności uczestników. W turnieju wzięło udział 88 zawodników. Aż czternaścioro zdobyło lub podwyższyło kategorie szachowe. Wypełniono normy klasyfikacyjne: 2 na drugie, 3 na trzecie, 5 na czwarte i 4 na piąte. Najwyższy wzrost rankingu FIDE wywalczył Mateusz Żmuda (UKS Czternastka Warszawa) +113. Kilka osób 1 marca wejdzie na listę rankingową FIDE.

Dziękujemy Powiatowi Grodziskiemu i Gminie Grodzisk Mazowiecki za wsparcie finansowe, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 2 za udostępnienie sal, a także UKS Hetman Puszcza Mariańska za użyczenie sprzętu szachowego dla grup C i D.

Kilka zdjęć można obejrzeć we wpisie na facebooku

Wyniki grupy A (FIDE 30+30) – turniej 2-dniowy, 44 zawodników

1. Karol Maciaszek (Szachowa Dwójka) 6 pkt. (z 7)
  2. Sylwester Kucharski (Szachowa Dwójka) 5,5 pkt.
  3. Michał Smętek (UKS Czternastka Warszawa) 5,5 pkt.

Wyniki grupy B (30+30) – turniej 2-dniowy, 18 zawodników

1. Oliwier Koszmider (Płock) 6 pkt. (z 7)
  2. Stanisław Stachniak (KSz Polonia Warszawa) 5,5 pkt.
  3. Marcin Sokołowski (CKR SSz Grójec) 5 pkt.

Wyniki grupy C (25+5) – sobota, do IV kategorii, 14 zawodników

1. Jan Chwedorczuk (Grodzisk Mazowiecki) 5 pkt. (z 6)
  2. Jan Oleksiak (Łódź) 4,5 pkt.
  3. Michał Rabiej (Łomianki) 4 pkt.

Wyniki grupy D (25+5) – niedziela, dzieci do 12 lat, do IV kategorii, 16 zawodników

1. Ignacy Czachurski (KSz Jagiellonia Białystok) 5 pkt. (z 6)
  2. Laura Grzeszczyk (UKS Czternastka Warszawa) 4,5 pkt.