XXXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

XXXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

W dniach od 24 do 30 kwietnia w Suwałkach w ramach XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (do 12 i 14 lat). Formuła przypomina zawody dla innych grup wiekowych: 9 rund, zwykle 1 partia dziennie, tempo 4,5-godzinne. Uczestnicy są wyłaniani drogą eliminacji: 10 miejsc dla piątek najlepszych w swoich rocznikach w Mistrzostwach Polski w 2024 r., po 4 miejsca dla każdej z 8 stref międzywojewódzkich, 10 miejsc z Półfinałów Mistrzostw Polski.

Szachową Dwójkę reprezentowało czworo szachistów:

👏 Weronika Trzcińska (D12) zajęła rewelacyjne 5️⃣ miejsce w Polsce, uzyskała awans na Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i przyszłoroczne Mistrzostwa Polski, była najlepsza z Mazowsza i najlepsza ze strefy MA/WM, zarobiła 54 pkt. w rankingu FIDE, ranking uzyskany 1900.
👏 Hania Łoboda (D14) zajęła 30. miejsce, była piąta z Mazowsza, zyskała 50 pkt. w rankingu FIDE, ranking uzyskany 1830.
👏 Lena Jastrzębska (D14) zajęła 45. miejsce,  była siódma z Mazowsza, straciła 17 pkt. w rankingu FIDE, ranking uzyskany 1630.
👏 Karol Mielcuch (C14) zajął 45. miejsce, był siódmy z Mazowsza, stracił 30 pkt. w rankingu FIDE, ranking uzyskany 1870.

Gratulacje dla całej naszej ekipy i dla każdego z osobna!!!

Kilka zdjęć na klubowym facebooku: wpis 1 /// wpis 2

Strona zawodów: https://oompodlaskie.pl/szachy-2/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux