Jak co roku w sierpniu wybraliśmy się nad piękne Jezioro Kaleńskie na nasz obóz szachowy. Dzięki gospodarzom OSiR Stare Kaleńsko jak zwykle mieliśmy świetne warunki, niesamowite jedzenie i atrakcje wodno-rekreacyjne. W tym roku obóz był wyjątkowo krótki – tylko 7 dni. Pierwotnie ponownie planowaliśmy obóz 10-dniowy, ale PZSzach bardzo późno ogłosił termin Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. I był to termin nietypowy. Chcieliśmy w tych zawodach uczestniczyć, jedynym wyjściem było rozpoczęcie obozu 3 dni później niż zakładaliśmy.
To był nasz siódmy obóz wakacyjny. Nasza grupa liczyła w sumie 69 osób, w tym 53 dzieci i młodzieży. Zajęliśmy wszystkie dostępne domki.
6-osobowa kadra dbała o atmosferę oraz o poziom zajęć – tych szachowych, ale też rekreacyjnych. Stawiamy na jakość, dlatego większość zajęć szachowych prowadzili IM Jakub Fus, k+ Kacper Jarzębowski i I++ Michał Wierzbicki. Grupy szachowe mieliśmy 8- i 10-osobowe. Odbyło się też kilka zajęć w parach. Zajęcia szachowe dla każdej grupy to netto 1,5 godz. w bloku pośniadaniowym oraz 1,5 godz. w większości dni w bloku przedkolacyjnym.
Nasze tegoroczne aktywności:
- turnieje RAPID, turniej BLITZ, turniej szachów dziwnych, turniej kloca (dla chętnych), konkursy rozwiązywania zadań szachowych (solving),
- plaża, kąpielisko, trampoliny wodne i zjeżdżalnia, deski SUP, kajaki,
- piłka nożna, siatkówka, mini golf, wspinaczka po skrzynkach, park linowy, strzelanie z łuków,
- wycieczka piesza do głazu Tempelburg (dla chętnych),
- wycieczka autokarowa do Czaplinka połączona z udziałem we mszy św. (dla chętnych),
- wieczorne spotkanie nt. Millenium Koronacji Pierwszych Królów Polskich,
- gra zespołowa „Trzydziestka”,
- Holy Party,
- ognisko z kiełbaskami.
WARTO MARZYĆ – i Ty możesz zostać szachowym hetmanem!
Podobnie jak rok temu zdjęcia (w dużych ilościach) i przecieki z naszego obozowego życia pojawiały się nie na facebooku, tylko na grupie WhatsApp (ochrona prywatności uczestników). Kilka zdjęć można zobaczyć we wpisie na klubowym facebooku.
Obóz został dofinansowany przez Wojewodę Mazowieckiego reprezentowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz przez Ministerstwo Sportu w ramach Programu KLUB. Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe
Wyniki zawodów:
- turniej RAPID – wygrał Vasik przed Anią
- turniej RAPID dla bk – wygrał Igor przed Amelką
- turniej BLITZa – wygrał Vasik przed Stasiem
- turniej szachów dziwnych – wygrał Vasik przed Milanem
- turniej kloca – wygrała drużyna Super Szczury w składzie Simon / Ola przed Drużyną Takosy w składzie Vasik / Helen
- solving grup KID i Francuz – wygrała Ania przed Milanem
- solving grup Caro-Kann i Dragon – wygrał Maks przed Kacprem
- solving grupy Sycyl – wygrała Ola przed trzema Jankami
- solving grupy London – wygrali Kajetan, Dominik i Janek J.