Blog

W weekend 6-7.04 w Piasecznie graliśmy w ligach juniorskich. Rekord frekwencji zawodów (468 + rezerwowi) i rekord frekwencji Szachowej Dwójki (30 zawodników). Do ostatniej rundy walczyliśmy w obu ligach o podium, niestety nie udało się. Z ważnych pozytywów: mamy 3 medale na szachownicach i 4 normy na kategorie. Złoto w III lidze i normę na jedynkę wywalczyła Gosia Kicińska.

Czytaj dalej

W dniach 17-24 marca br. w Starych Jabłonkach (warmińsko-mazurskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do 16 i 18 lat. Szachową Dwójkę reprezentowały Magda i Ania Kicińskie. Magda zajęła w grupie D18 rewelacyjne XII miejsce, była najlepsza z Mazowsza i strefy MA/WM. Ania w D16 była 25., druga z Mazowsza i trzecia z naszej strefy. Gratulacje!!!

Czytaj dalej

W dniach 10-17 marca br. w Jastrzębiej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. Staś Lenkov jest SZÓSTY w Polsce, Weronika Trzcińska – ÓSMA. Równocześnie Staś i Weronika są najlepsi z Mazowsza i strefy MA/WM. Gratulacje!!!

Czytaj dalej

Szachowa Dwójka ma już 8 lat!!! Świętowaliśmy urodziny oczywiście turniejem szachowym. Ze względu na napięty kalendarz wyjątkowo w marcu – w weekend 9-10 marca.
Graliśmy w podziale na 6 grup, w sumie w zawodach wzięło udział 183 zawodników. Jak zwykle padło sporo norm klasyfikacyjnych na kategorie: 26 (z czego aż 5 na pierwszą kategorię). Pobiliśmy rekord rankingu pierwszej dziesiątki w grupie A – średni wyniósł 1952,

Czytaj dalej

W weekend 10-11 lutego odbył się u nas VI Turniej Zimowy. Graliśmy w podziale na 6 grup – po raz pierwszy rozbiliśmy grupę B na B1 i B2, co zostało odebrane pozytywnie, w sumie w zawodach wzięło udział 169 zawodników, z czego aż 50 w najsilniejszej grupie A. Jak zwykle padło sporo norm klasyfikacyjnych na kategorie: 25 (z czego aż 5 na drugą kategorię). W grupie A nagrodę 1000 zł za I miejsce wywalczył Marek Chomczyk..

Czytaj dalej

W pierwszym tygodniu ferii (15-19.01) zorganizowaliśmy półkolonie zimowe. Codziennie 7,5 godziny zajęć, w tym turnieje klasyfikacyjne, turniej błyskawiczny, turniej szachów dziwnych, zajęcia sportowe, zajęcia szachowe i oczywiście obiad. We wtorek mieliśmy warsztaty bębniarskie i zabawy integracyjne, a w piątek wybraliśmy się do kina. W półkoloniach uczestniczyło 30 dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat.

Czytaj dalej

W dniach 27-29 grudnia zorganizowaliśmy VII Turniej Sylwestrowy. Po raz pierwszy graliśmy w dwóch miejscach – klasyczne grupy A, B1 i B2 w Szkole Podstawowej nr 2, szybka grupa CD w Szkole Podstawowej w Szczęsnem. W zawodach wzięło udział w sumie 63 zawodników, z czego 11 zdobyło lub podwyższyło kategorie szachowe. Turniej A wygrał Łukasz Wieczorek przed Anią Kicińską i Frankiem Maciaszkiem.

Czytaj dalej

W sobotę 16 grudnia odbył się trzeci i ostatni turniej w ramach cyklu Gramy w szachy z Fundacją LOTTO. Tym razem gościliśmy w Szkole Podstawowej w Książenicach. W trzech grupach zagrało 88 młodych szachistów. W każdej grupie rozegrano 7 rund tempem 10’+5″. Były puchary, medale, dyplomy z naklejkami i nagrody rzeczowe, nie było wpisowego. Dziękujemy Fundacji LOTTO!

Czytaj dalej

W sobotę 9 grudnia zorganizowaliśmy 12. sesję Akademii Szachowej Dwójki. Wzięło w niej udział 43 młodych szachistów, w większości z naszego klubu i z naszych zajęć. Każdy uczestnik wział udział w dwóch sesjach szkoleniowych oraz w turnieju szachów szybkich. Była też pizza i soczki. Dzięki Fundacji Santander udział był bezpłatny. Dziękujemy!

Czytaj dalej

9/199
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux