Blog

W weekend 12-13 października zorganizowaliśmy po raz ósmy Mistrzostwa Grodziska Maz. Juniorów. Frekwencja dopisała: w zawodach wzięło udział 119 zawodników. Piętnaścioro zdobyło lub podwyższyło swoją kategorię szachową. Mistrzem Grodziska Mazowieckiego Juniorów została Magdalena Kicińska. Po raz pierwszy te zawody wygrała dziewczyna. Gratulacje!!!

Czytaj dalej

W dniach 28.09-2.10.2024 graliśmy w Paprotni (powiat sochaczewski) w eliminacjach do Mistrzostw Polski 2025. W tych zawodach najważniejszy jest awans, a ta sztuka udała się szóstce naszych zawodników: Lili Owczarzak (D09), Wiktorii Trzcińskiej (D09), Weronice Trzcińskiej (D09), Hani Łobodzie (D13), Lenie Jastrzębskiej (D13) i Karolowi Mielcuchowi (C13).

W weekend 21-22.09 zorganizowaliśmy Szachowe Pożegnanie Lata. W sześciu grupach rywalizowało 105 szachistów. W grupie A na drugim i trzecim miejscu znaleźli się Dominik Kisiel i Kacper Kozłowski. Grupę B2 wygrał Przemek Kotarbiński, grupę D1 – Janek Paziewski. 16 zawodników zdobyło lub podwyższyło kategorie szachowe. Gratulujemy!!!

W dniach 6-8.09 br. w Paprotni odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy MA / WM. W zawodach wzięło udział 12 zawodników Szachowej Dwójki (rekord frekwencji), połowa będzie mogła zagrać w MMM znów za rok. Grupę dziewcząt wygrała Weronika Trzcińska, ponadto dla klubu zapunktowali Lilka Owczarzak, Staś Lenkov i Wojtek Łoboda. Szachowa Dwójka była druga w klasyfikacji klubowej.

W dniach 8-18 sierpnia br. zorganizowaliśmy obóz szachowy nad Jeziorem Kaleńskim. Szachowo były zajęcia w 7 małych grupach i turnieje. Nieszachowo – wycieczka do osady Sławogród, woda w różnych postaciach (m.in. deski SUP, trampoliny, żaglówka), miasteczko linowe, skrzynki, wieczór poświęcony polskim olimpijczykom, podchody, wieczór patriotyczny, ognisko. No i oczywiście wszechobecna była niepowtarzalna atmosfera.

Na początku sierpnia w Krakowie zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Nasi juniorzy zagrali wspaniale: Weronika Trzcińska została Wicemistrzynią Polski w szachach szybkich i Wicemistrzynią w błyskawicznych, Wiktoria Trzcińska Wicemistrzynią Polski w szachach błyskawicznych. Staś, Hania, Ania i Madzia byli w nagrodzonych pierwszych dziesiątkach swoich grup.

W pierwszym tygodniu wakacji (24-28.06) zorganizowaliśmy półkolonie letnie. Codziennie 7,5 godziny zajęć, w tym turnieje klasyfikacyjne, turniej błyskawiczny, turniej szachów dziwnych, zajęcia sportowe, zajęcia szachowe i oczywiście obiad. W poniedziałek mieliśmy dmuchańce i zabawy integracyjne, we wtorek wyjście do kina a w środę odwiedziliśmy planetarium i obserwatorium. W półkoloniach uczestniczyło 30 dzieci.

W dniach 10-18 czerwca w Radomiu wzięliśmy udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów – I liga. Zajęliśmy 20. miejsce, co niestety oznacza spadek do II ligi. Kilkoro zawodników rozegrało indywidualnie całkiem przyzwoite zawody, ale to nie wystarczyło do utrzymania.

W weekend 25-26.05 zorganizowaliśmy IV Turniej z okazji Dnia Dziecka. W pięciu grupach rywalizowało 124 młodych szachistów. Niemal połowa to dzieci grające w niedzielę w grupach D1 i D2. Grupę A wygrał Vasik Rajlich (Szachowa Dwójka) przed Karolem Mielcuchem (Szachowa Dwójka). 21 zawodników zdobyło lub podwyższyło kategorie szachowe. Gratulujemy!!!