Szachy to nie tylko gra. Zawody w rozwiązywaniu zadań szachowych (tzw. solving) są organizowane w Polsce i na świecie od wielu lat. Polacy są na tym polu potęgą: w mistrzostwach świata 2016 zdobyli złote medale drużynowo i indywidualnie (wyniki).
Rozwiązywanie zadań szachowych jest nieodzownym elementem rozwoju szachowego. Aby zachęcić do takich ćwiczeń, Szachowa Dwójka zorganizowała w roku szkolnym 2016/17 Grand Prix Zagadek Szachowych. Cykl składał się z 4 konkursów tematycznych przeprowadzanych w zainteresowanych szkołach z terenu Gminy Grodzisk Mazowiecki:
✔️ „SZACH-MAT” – 21-25 listopada 2016 r.
✔️ „GARDE” – 30 stycznia – 3 lutego 2017 r.
✔️ „RATUNKU” – 27-31 marca 2017 r.
✔️ „TWÓJ RUCH” – 15-19 maja 2017 r.
Dla pierwszej dziesiątki w klasyfikacji generalnej (suma 4 konkursów) przewidujemy puchary i nagrody rzeczowe, które zostaną uroczyście wręczone po wakacjach, podczas kolejnych Mistrzostw Grodziska Mazowieckiego Juniorów w szachach. Uczestnicy co najmniej 3 konkursów otrzymają dyplomy za udział w Grand Prix.
Poniżej klasyfikacja końcowa Grand Prix („Książ.” to Szkoła Podstawowa w Książenicach, „Adam.” – Szkoła Podstawowa w Adamowiźnie).
Msc | Zawodnik | Szkoła | Klasa | Pkt / Czas | Konkurs 1 ||| Konkurs 2 Konkurs 3 ||| Konkurs 4 |
---|---|---|---|---|---|
1. | Ania Kicińska | SP2 | II e | 35 / 0:52:29 | ⑧ 7 / 17:08 ||| ③ 9 / 16:15 ① 11 / 09:25 ||| ③ 8 / 09:41 |
2. | Magdalena Kicińska | SP2 | IV f | 30 / 0:26:16 | ② 9 / 08:55 ||| — ② 10 / 06:11 ||| ① 11 / 11:10 |
3. | Bartosz Jeżewski | SP2 | III f | 28 / 0:55:19 | ④ 9 / 17:43 ||| ⑥ 8 / 16:55 5 / 09:50 ||| 6 / 10:51 |
4. | Marek Dzbankowski | Książ. | VI a | 28 / 1:04:57 | ① 10 / 20:20 ||| 5 / 18:27 ⑦ 6 / 18:58 ||| ⑤ 7 / 07:12 |
5. | Adrian Kisiel | SP2 | IV f | 27 / 0:31:16 | — ||| ② 9 / 13:04 ③ 10 / 08:06 ||| ④ 8 / 10:06 |
6. | Maciek Wesołowski | SP2 | II c | 25 / 1:21:24 | 5 / 25:35 ||| ① 10 / 28:10 4 / 08:28 ||| 6 / 19:11 |
7. | Miłosz Kalisz | SP1 | III c | 24 / 0:33:00 | — ||| ⑤ 8 / 15:00 ④ 7 / 09:00 ||| ② 9 / 09:00 |
8. | Julian Rytelewski | SP2 | II f | 22 / 1:22:38 | ⑥ 8 / 21:20 ||| ④ 9 / 27:05 2 / 10:00 ||| 3 / 24:13 |
9. | Antek Kunicki | Książ. | III b | 22 / 1:28:52 | 6 / 26:10 ||| 6 / 27:28 3 / 19:45 ||| ⑦ 7 / 15:29 |
10. | Dominik Kisiel | SP2 | 0 b | 20 / 0:40:47 | — ||| ⑧ 8 / 30:00 ⑧ 5 / 03:32 ||| ⑥ 7 / 07:15 |
11. | Adam Szewczyk | Książ. | III c | 20 / 0:43:05 | 2 / 07:58 ||| ⑨ 7 / 21:32 ⑨ 5 / 07:10 ||| ⑨ 6 / 06:25 |
12. | Julek Koźlicki | SP2 | II c | 19 / 0:56:26 | ③ 9 / 16:40 ||| 5 / 30:00 — ||| 5 / 09:46 |
13. | Piotr Fronczak | SP2 | III f | 19 / 0:56:54 | ⑨ 7 / 21:00 ||| 2 / 15:27 ⑩ 5 / 09:41 ||| 5 / 10:46 |
14. | Maciek Jarosiński | SP2 | II d | 19 / 1:13:03 | 6 / 30:00 ||| ⑩ 7 / 25:00 1 / 12:10 ||| 5 / 05:53 |
15. | Kamil Szewczyk | Książ. | IV b | 18 / 0:37:14 | ⑦ 7 / 12:11 ||| — 4 / 08:18 ||| ⑧ 7 / 16:45 |
16. | Sylwek Kucharski | Książ. | III c | 18 / 0:55:57 | 6 / 19:35 ||| — ⑥ 7 / 14:02 ||| 5 / 22:20 |
17. | Mikołaj Kasperek | SP2 | II e | 17 / 0:55:05 | 5 / 30:00 ||| 2 / 13:25 4 / 04:33 ||| ⑩ 6 / 07:07 |
18. | Maciek Kozak | SP2 | IV a | 16 / 0:34:13 | ⑤ 9 / 25:13 ||| — ④ 7 / 09:00 ||| — |
19. | Wiktor Knotek | SP1 | VI c | 15 / 1:04:00 | — ||| 5 / 23:00 5 / 25:00 ||| 5 / 16:00 |
20. | Marcel Dzbankowski | Książ. | I b | 13 / 1:00:52 | 6 / 25:15 ||| 4 / 20:37 — ||| 3 / 15:00 |
21. | Filip Surała | Książ. | III c | 13 / 1:15:28 | — ||| 4 / 27:58 3 / 26:58 ||| 6 / 20:32 |
22. | Hubert Czubek | SP2 | III b | 12 / 0:35:43 | 6 / 20:28 ||| 6 / 15:15 — ||| — |
23. | Maciek Karpiński | SP1 | 0 a | 12 / 0:47:51 | 3 / 19:07 ||| 4 / 22:25 — ||| 5 / 06:19 |
24. | Oskar Melich | SP1 | IV b | 12 / 0:50:00 | — ||| 7 / 30:00 5 / 20:00 ||| — |
25. | Weronika Sass | SP2 | III c | 11 / 0:34:19 | 3 / 15:24 ||| 6 / 13:00 2 / 05:55 ||| — |
26. | Zosia Śliwka | SP2 | III g | 11 / 1:12:25 | 5 / 30:00 ||| 6 / 30:00 0 / 12:25 ||| — |
27. | Oskar Wierzbicki | SP1 | IV b | 10 / 0:35:00 | — ||| ⑦ 8 / 25:00 2 / 10:00 ||| — |
28. | Bartosz Skrzypczak | Książ. | V a | 9 / 0:52:13 | 4 / 09:00 ||| — 2 / 28:38 ||| 3 / 14:35 |
29. | Kuba Kargul | Książ. | III c | 9 / 0:59:33 | 3 / 19:50 ||| 3 / 24:38 — ||| 3 / 15:05 |
30. | Marcel Kruczyński | SP2 | II e | 8 / 0:10:33 | — ||| — 4 / 02:58 ||| 4 / 07:35 |
31. | Julia Plichta | Książ. | V a | 7 / 0:25:21 | ⑩ 7 / 25:21 ||| — — ||| — |
32. | Xavier Bellart | SP1 | IV b | 7 / 0:26:00 | — ||| 7 / 26:00 — ||| — |
33. | Mateusz Gawroński | SP2 | III a | 7 / 0:29:30 | 7 / 29:30 ||| — — ||| — |
34. | Kuba Słaby | Książ. | VI b | 7 / 0:39:32 | — ||| 6 / 16:40 1 / 22:52 ||| — |
35. | Kamil Próchnicki | Książ. | III c | 7 / 0:54:31 | 2 / 24:31 ||| — — ||| 5 / 30:00 |
36. | Kamil Rudzki | Książ. | IV c | 6 / 0:15:27 | — ||| — — ||| 6 / 15:27 |
37. | Jakub Zapart | Książ. | I b | 6 / 0:27:36 | 1 / 12:46 ||| — — ||| 5 / 14:50 |
38. | Konrad Klonowski | SP2 | III d | 5 / 0:11:29 | 5 / 11:29 ||| — — ||| — |
39. | Michał Daniszewski | SP2 | 0 b | 5 / 0:12:06 | — ||| — — ||| 5 / 12:06 |
40. | Adam Rokicki | Adam. | III c | 5 / 0:16:15 | 5 / 16:15 ||| — — ||| — |
41. | Jan Bęczkowski | SP6 | III b | 5 / 0:17:33 | 5 / 17:33 ||| — — ||| — |
42. | Paulina Piszczek | Książ. | VI b | 5 / 0:40:06 | — ||| 4 / 17:51 1 / 22:15 ||| — |
43. | Konrad Maliszewski | Adam. | III b | 4 / 0:21:35 | 4 / 21:35 ||| — — ||| — |
44. | Mateusz Malinowski | SP2 | IV e | 4 / 0:26:15 | 4 / 26:15 ||| — — ||| — |
45. | Janek Strzałkowski | Adam. | II e | 3 / 0:12:08 | 3 / 12:08 ||| — — ||| — |
46. | Michał Kucharczyk | Adam. | V c | 3 / 0:12:40 | 3 / 12:40 ||| — — ||| — |
47. | Szymon Serafiński | Adam. | III c | 3 / 0:13:15 | 3 / 13:15 ||| — — ||| — |
48. | Maciej Wątrobiński | Książ. | III b | 3 / 0:18:58 | — ||| — — ||| 3 / 18:58 |
49. | Hubert Zapart | Książ. | IV c | 3 / 0:26:29 | 3 / 26:29 ||| — — ||| — |
50. | Nikodem Paciorek | SP2 | II g | 3 / 0:31:53 | 2 / 18:58 ||| 1 / 12:55 — ||| — |
51. | Bruno Zygmunt | Adam. | I a | 2 / 0:06:11 | 2 / 06:11 ||| — — ||| — |
52. | Marek Kucharczyk | Adam. | V c | 2 / 0:14:26 | 2 / 14:26 ||| — — ||| — |
53. | Staś Krocki | Adam. | I a | 2 / 0:20:40 | 2 / 20:40 ||| — — ||| — |
54. | Mikołaj Bartosiak | SP2 | III f | 2 / 0:22:45 | — ||| 1 / 15:45 — ||| 1 / 07:00 |
55. | Marysia Dziedzic | Książ. | VI a | 2 / 0:27:10 | 2 / 27:10 ||| — — ||| — |
56. | Fryderyk Wiszniewski | Książ. | II e | 2 / 0:28:53 | 2 / 28:53 ||| — — ||| — |
57. | Anastasija Mazuryk | SP2 | III c | 2 / 0:29:20 | 1 / 21:10 ||| — 1 / 08:10 ||| — |
58. | Aleksander Sielezin | Książ. | V a | 2 / 0:34:26 | 2 / 23:01 ||| — — ||| 0 / 11:25 |
59. | Krzyś Powierża | Adam. | II d | 1 / 0:12:15 | 1 / 12:15 ||| — — ||| — |
60. | Michał Krzyżanowski | Adam. | I a | 1 / 0:16:42 | 1 / 16:42 ||| — — ||| — |
61. | Antek Misiak | Adam. | I a | 1 / 0:20:15 | 1 / 20:15 ||| — — ||| — |
61. | Mateusz Madej | Adam. | I a | 1 / 0:20:15 | 1 / 20:15 ||| — — ||| — |
63. | Remek Tyniec | Adam. | I a | 0 / 0:15:46 | 0 / 15:46 ||| — — ||| — |
64. | Filip Skwierczyński | Książ. | VI b | 0 / 0:23:19 | — ||| — 0 / 23:19 ||| — |
65. | Klaudia Szczerbakowicz | Książ. | VI a | 0 / 0:26:50 | 0 / 26:50 ||| — — ||| — |