Indywidualne Mistrzostwa Mazowsza Juniorów 2021

W weekend 15 – 16 maja, a więc tydzień po drużynówce, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Mazowsza Juniorów. Zawody zostały zorganizowane w tym samym miejscu, czyli w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport – warunki do gry były bardzo dobre. Mistrzostwa są organizowane w podziale na grupy wiekowe: do 9 / 11 / 13 / 15 / 18 lat. Chłopcy i dziewczęta grają razem, ale ich klasyfikacje są niezależne. System rozgrywek: 7 rund tempem 55’+5″/pos., wszystkie grupy są zgłoszone do oceny w rankingu FIDE.

W zawodach wystartowało 213 zawodników, co jest nowym rekordem frekwencji w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów. Zawodnicy reprezentowali 23 mazowieckie kluby. Ekipa Szachowej Dwójki liczyła siedemnaścioro młodych szachistów, co jest naszym rekordem frekwencji w mistrzostwach województwa. Mieliśmy swoich reprezentantów we wszystkich grupach wiekowych.

Swój turniej życia rozegrał Sylwek Kucharski. Startując z 11. numerem startowym Sylwek zajął II miejsce i jako jedyny pokonał mistrza. Sylwek nie przegrał żadnej partii: 4 wygrał i 3 zremisował, a większość jego przeciwników miało od niego wyższy ranking. Taki wynik zapewnił Sylwkowi solidny przyrost rankingu FIDE, Sylwek w swojej grupie miał najwyższy ranking uzyskany PZSzach. I to wszystko grając ze starszymi – ciekawe, jak będzie za rok…

Oprócz Sylwka miejsca na podium w swoich klasyfikacjach wywalczyły wszystkie nasze dziewczęta: Karolina Gałajda została Mistrzynią Mazowsza do lat 11, Ania Kicińska i Gosia Kicińska zajęły trzecie miejsca.

Czwórka naszych młodych szachistów wypełniła normy na kategorie szachowe. Trzecie kategorie zdobyli Mateusz Sidor, Vaclav Rajlich i Bartek Sobczuk. Piątą kategorię – Simon Rajlich.

W poście na facebooku można obejrzeć nasze zdjęcia.

Wyniki naszych zawodników i zawodniczek w kolejności grup wiekowych:

1. Małgorzata Kicińska, 🏆 III miejsce do 9 lat, 5 pkt. Ruz=1456
  2. Tomasz Poręba, 10. miejsce do 9 lat, 4 pkt. Ruz=1469
  3. Simon Rajlich, 29. miejsce do 9 lat, 3 pkt. Ruz=1194 (norma na V kategorię)
  4. Karolina Gałajda, 🏆 I miejsce do 11 lat, 5 pkt. Ruz=1575
  5. Dominik Kisiel, IV miejsce do 11 lat, 5,5 pkt. Ruz=1850, ranking FIDE +43 (–> 1102)
  6. Mateusz Sidor, 12. miejsce do 11 lat, 4,5 pkt. Ruz=1625 (norma na III kategorię)
  7. Karol Twardowski, 14. miejsce do 11 lat, 4 pkt. Ruz=1675, ranking FIDE -30 (–> 1016)
  8. Vaclav Rajlich, 17. miejsce do 11 lat, 4 pkt. Ruz=1600 (norma na III kategorię)
  9. Jan Poręba, 19. miejsce do 11 lat, 4 pkt. Ruz=1500
  10. Bartłomiej Sobczuk, 21. miejsce do 11 lat, 4 pkt. Ruz=1550 (norma na III kategorię)
  11. Artur Redzimski, 27. miejsce do 11 lat, 3,5 pkt. Ruz=1400
  12. Michał Daniszewski, 29. miejsce do 11 lat, 3 pkt. Ruz=1388
  13. Anna Kicińska, 🏆 III miejsce do 13 lat, 4 pkt. Ruz=1750, ranking FIDE +18 (–> 1129)
  14. Kajetan Paschke, VI miejsce do 13 lat, 5 pkt. Ruz=1925, ranking FIDE +58 (–> 1207)
  15. Sylwester Kucharski, 🏆 II miejsce do 15 lat, 5,5 pkt. Ruz=1988, ranking FIDE +81 (–> 1323)
  16. Patryk Michałowski, 7. miejsce do 18 lat, 4,5 pkt. Ruz=1900, bez zmiany rankingu FIDE (1757)
  17. Karol Maciaszek, 14. miejsce do 18 lat, 4 pkt. Ruz=1763, ranking FIDE +42 (–> 1271)