Awanse na MPJ 2022

W tym roku Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy zorganizował międzywojewódzkie eliminacje do przyszłorocznych Mistrzostw Polski  Juniorów w dosyć oryginalnym terminie: na wakacjach. A że my na wakacjach wolimy odpoczynek nad jeziorem, nie zostało nam nic innego, jak wybrać się po awans na Półfinały Mistrzostw Polski.

Półfinały zostały rozegrane jako dwie imprezy: najpierw w Sielpi (świętokrzyskie) w terminie 7 – 13 listopada dla grup do 9 i 11 lat, potem w Jastrzębiej Górze (pomorskie) w dniach 14 – 21 listopada dla grup do 13, 15 i 17 lat. Oddzielnie grają chłopcy i dziewczęta, awans do finałów w każdej grupie uzyskuje pierwsza dziesiątka.

Z Półfinałach wzięło udział sześcioro zawodników Szachowej Dwójki. Naszym bohaterem młodszych grup był Dominik Kisiel – grał ciągle na najwyższych szachownicach, mimo dopiero 17. nr startowego otarł się o podium (wystarczyło zremisować w ostatniej rundzie), niewiele zabrakło do plusa, zyskał 88 pkt. w rankingu FIDE. W starszych grupach niesamowicie zagrała Magdalena Kicińska – wygrała grupę grając wszystkie partie na pierwszej szachownicy oraz zdobyła drugą normę na tytuł kandydata na mistrza. A poziom był dosyć wyrównany: 1. i 17. nr startowy dzieliło tylko 200 pkt. rankingu.

I najważniejsza informacja: w praktyce cała nasza szóstka będzie mogła w przyszłym roku zagrać w Mistrzostwach Polski. Brawo!!!