Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2

W poniedziałek 20 czerwca zostały rozegrane I Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w Szachach. W zawodach wzięło udział 33 uczniów. Najliczniej reprezentowana była klasa 2f – w turnieju uczestniczyło czworo szachistów z tej klasy.
Obok klasyfikacji ogólnej wyróżnieni zostali najmłodsi – urodzeni w roku 2008 lub 2009.

Klasyfikacja generalna Do lat 8 (14 zawodników)
5⃣️ Hubert Czubek (2b) 4 pkt.

Szczegółowe wyniki Mistrzostw są dostępne na stronie turnieju.
Podczas uroczystego zakończenia wszyscy zawodnicy zostali udekorowani przez Panią Dyrektor pamiątkowymi medalami oraz otrzymali dyplomy.

Z kolejnymi turniejami organizowanymi w Szkole Podstawowej nr 2 rośnie poziom sportowy naszych młodych szachistów. Potwierdza to średni ranking turnieju mistrzowskiego: na starcie stanęło aż 17 osób posiadających kategorie szachowe (na początku roku szkolnego tylko Madzia i Ania miały kategorie). Formuła, w której rozgrywany był turniej, dawała możliwość zdobycia lub podwyższenia kategorii – z tej możliwości „skorzystało” aż 12 zawodników:
Michał Olszewski i Milena Horzempa podwyższyli kategorie z V na IV,
Antek Abramowicz, Dawid Lipiński, Krystian Embradora i Anastazja Mazuryk zdobyli IV kategorie „przeskakując” V,
Julek Rytelewski, Mateusz Malinowski, Szymon Gruszka, Jan Górecki, Dawid Sosnowski i Zuzia Zajączkowska zdobyli V kategorie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zdjęcia z Mistrzostw można obejrzeć tutaj.