MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival

Dziś w Warszawie zakończył się największy i najsilniejszy festiwal szachowy w kraju. Licząc po listach startowych w czterech grupach zagrało w sumie 573 zawodników i zawodniczek z całego świata. Pierwsze miejsce zajął polski arcymistrz Grzegorz Gajewski (28 nr startowy) – wygrał 6 partii i 3 zremisował. Zwycięzca zainkasował 6000 euro. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden Polak – arcymistrz Jacek Tomczak (VIII miejsce).

W grupie D (dzieci do 10 lat) zagrały nasze zawodniczki: Madzia i Ania Kicińskie, po raz pierwszy oficjalnie reprezentując UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz. Obie rozegrały bardzo dobre zawody: Madzia zdobyła 4 pkt. (z 7) potwierdzając swoją II kategorię, Ania również zdobyła 4 pkt. – zabrakło bardzo mało do zdobycia II kategorii, ale wystarczyło by wygrać klasyfikację dziewcząt urodzonych w roku 2009 i młodszych.