Hetman – Szachowa Dwójka

Hetman – Szachowa Dwójka

Szachowa Dwójka rozegrała właśnie mecz towarzyski juniorów z UKS Hetman Puszcza Mariańska. Rozgrywki zostały przeprowadzone w formule turnieju kołowego z udziałem po 4 zawodników z obu klubów o rankingach PZSzach 1600-1700 (III kat. męska i II kat. kobieca). Partie między naszymi zawodnikami rozegraliśmy w niedzielę 22 października w Szkole Podstawowej nr 2, a w sobotę 28 października pojechaliśmy do Puszczy na mecz scheveningen (każdy z zawodników jednej drużyny rozgrywa partie ze wszystkimi zawodnikami drużyny przeciwnej). Pokonaliśmy Hetman 16:12, ale ważniejsze jest doświadczenie zdobyte przez zawodników i zacieśnianie współpracy między naszymi klubami – Hetman i Szachowa Dwójka to jedyne dwa kluby prężnie działające na zachodnim Mazowszu.
Wisienką na torcie była wypełniona przez Magdę druga norma na I kategorię i to w imponującym stylu: 6,5 pkt. z 7 partii. Tym samym mamy w Klubie pierwszą juniorską Jedynkę. Wielkie gratulacje!!!
Na marginesie uwaga dla niecierpliwych 🙂 Przejście z rankingu 1600 do 1800 zajęło naszej zawodniczce 20 miesięcy, w ciągu których rozegrała 34 turnieje, w tym 20 tempem klasycznym.

Skład drużyny Szachowej Dwójki: Magdalena Kicińska, Anna Kicińska, Mateusz Strzelczyk i Miłosz Kalisz.
Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6491/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux