Mistrzostwa Mazowsza Szkół

Mistrzostwa Mazowsza Szkół

W sobotę 17 listopada Szkoła Podstawowa nr 2 po raz czwarty uczestniczyła w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich w Wesołej. Jak zawsze w zawodach rywalizowały 4-osobowe drużyny reprezentujące szkoły, tym razem na starcie stanęło 78 drużyn – dokładnie tyle samo, co przed rokiem.
Miejsce pierwsze i drugie zajęły te same drużyny, co w dwóch ostatnich latach, czyli Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Sternik Warszawa Wawer oraz Szkoła Podstawowa 321 Warszawa Bemowo. Jak co roku grodziską Dwójkę reprezentowały dwie drużyny składające się z zawodników Szachowej Dwójki 🙂 Pierwsza drużyna, mimo odmłodzenia składu, zdobyła dokładnie tyle samo punktów, co przed rokiem – tym razem 20,5 pkt. wystarczyło do zajęcia VI miejsca (o jedno niżej niż rok temu). Bardzo dobrze spisała się druga drużyna – w kolejnych latach nasz drugi skład zdobywał 12,5, 15 i 15,5 pkt. a tym razem: 18 pkt.
Wisienką na torcie był indywidualny wynik Ani – wygrywając wszystkice partie wywalczyła 🥇 ZŁOTY medal na IV szachownicy.

Pierwsza drużyna – 6. miejsce, 20,5 pkt. (z 32), bilans meczowy: 4 wygrane, 2 remisy, 2 przegrane:
1. Magda Kicińska – 4 pkt. z 8
2. Kajetan Paschke – 5 pkt.
3. Dominik Kisiel – 3,5 pkt.
4. Ania Kicińska – 8 pkt.

Druga drużyna – 18. miejsce, 18 pkt., bilans meczowy: 5 wygranych, 1 remis, 2 przegrane:
1. Maciek Kozak – 5 pkt.
2. Artur Redzimski – 4,5 pkt.
3. Michał Daniszewski – 3,5 pkt.
4. Zuzia Pakuła – 5 pkt.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_4868/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *