Wirus i co dalej?

Wirus i co dalej?

Ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa w ogromnym stopniu wpłynęły na przedsięwzięcia organizowane przez Szachową Dwójkę. Kończy się rok szkolny, zbliżają wakacje – to dobry czas na podsumowanie działań i przedstawienie naszych aktualnych planów.

Turnieje Szachowej Dwójki

Szachowa Liga Młodych Talentów – odbyły się 2 z 4 zaplanowanych turniejów. Jeśli uda nam się znaleźć odpowiednie miejsce, planujemy rozegrać 27 czerwca (lub ze względu na wybory ewentualnie 4 lipca) turniej finałowy z wręczeniem nagród za klasyfikację generalną. Dalsze informacje podamy za ok. 2 tygodnie.

Chcielibyśmy dla członków Szachowej Dwójki zorganizować turnieje klasyfikacyjne na III, II i I kategorię grane wieczorami 1 runda dziennie. Szukamy odpowiedniego miejsca, zakładamy, że będzie to tydzień w drugiej połowie czerwca.

Obok sobotnich turniejów dla dzieci z powodu pandemii nie odbyły się również: turniej urodzinowy (18-19.04) oraz duży Turniej z okazji Dnia Dziecka (6.06).
Po wakacjach nasze plany pozostają bez zmian: chcemy zorganizować dwa weekendowe turnieje: w październiku V Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego Juniorów i w grudniu VI Turniej Mikołajkowy.

Zajęcia szachowe

Ostatnie zajęcia stacjonarne odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w środę 11 marca. Sprawnie przenieśliśmy się do przestrzeni wirtualnej: co poniedziałek odbywa się szkolenie, co piątek – turniej. W sumie będzie to 14 godzinnych zajęć online oraz 15 turniejów.

Po wakacjach uruchamiamy cotygodniowe zajęcia w grupach. W miarę możliwości w tradycyjnej formule, a jeśli nie będzie to możliwe – w formule zdalnej. Niezależnie od sytuacji docelowo rozważamy wykorzystanie środków komunikacji zdalnej w normalnym funkcjonowaniu Klubu.

Obóz szachowy w Starym Kaleńsku

TAK!!! Letni obóz odbędzie się zgodnie z planem. Zarówno ośrodek, jak i my sami, będziemy spełniać wszystkie wymagania związane z bezpieczeństwem podczas pandemii. Zakładamy udział maksymalnie 30 dzieci, mamy jeszcze wolne miejsca.
Więcej informacji na ten temat na stronie obozu.

Składki członkowskie i opłaty za zajęcia

Składki członkowskie opłacamy niezależnie od sytuacji – kwota wyjściowa to 20 zł miesięcznie przez 10 miesięcy w roku (bez wakacji). Podobnie to wygląda, jeśli chodzi o opłaty ponoszone przez Klub, np. składka roczna do PZSzach w tym roku jest taka sama, jak w latach ubiegłych.

Opłaty za zajęcia Zarząd zdecydował naliczać tylko za marzec – luty i tak był zwolniony z opłat, nie naliczamy opłat za kwiecień, maj i czerwiec. Zajęcia online są nieodpłatne.

Ewentualne nadpłaty w składkach członkowskich i/lub w opłatach za zajęcia przechodzą na kolejny rok szkolny.

Turnieje mistrzowskie juniorów

Ogólnopolskie i wojewódzkie imprezy mistrzowskie juniorów, które nie odbyły się w planowanych terminach z powodu pandemii:
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych (M. i A. Kicińskie) – nowy termin nie jest jeszcze znany,
Mistrzostwa Polski dzieci do lat 8 – Poronin, przeniesione na 9-14 października,
Mistrzostwa Polski dzieci do lat 6 i 7 – Poronin, przeniesione na 14-18 października,
– drużynowe: III liga mazowiecka i II liga ogólnopolska – nowe terminy nie zostały jeszcze podane.

Mistrzostwa Polski do lat 8/10/12/14/16/18 w szachach szybkich i błyskawicznych mają być rozegrane we Wrocławiu w dniach 26-28 sierpnia – na razie nie ma żadnych informacji, o zmianach terminu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux