Obóz szachowy 2023

Obóz szachowy 2023

Jak co roku w sierpniu wybraliśmy się nad piękne Jezioro Kaleńskie na nasz obóz szachowy. Dzięki gospodarzom OSiR Stare Kaleńsko jak zwykle mieliśmy świetne warunki, niesamowite jedzenie i atrakcje wodno-rekreacyjne.

To już piąty obóz wakacyjny. Zaczynaliśmy od 37 osób, teraz było nas dokładnie dwa razy tyle 🙂 Wzrost frekwencji potwierdza, że warto z nami wyjechać. A jeszcze większym potwierdzeniem jest fakt, że z roku na rok coraz wcześniej zamykamy listę zgłoszeń – tym razem mieliśmy komplet pod koniec marca.

Opieraliśmy się na sprawdzonych koncepcjach, ale oczywiście były i nowości. Największą nowość stanowiły turnieje klasyfikacyjne na kategorie szachowe do tytułu kandydata na mistrza włącznie. Podobnie jak rok temu wybraliśmy się na dwie wycieczki, ale w nowe miejsca: zwiedziliśmy barokowy pałac w Siemczynie oraz odwiedziliśmy Zamek Drahim wybudowany przez templariuszy a po kasacie zakonu przejęty przez joannitów.

Mieliśmy na tegorocznym obozie jeszcze jedną „nowość”, taką niespodziewaną. Zaczynaliśmy fatalną pogodą – przez pierwsze dni było zimno i często lało. Dobrze, że to obóz szachowy – daliśmy radę. I przy okazji zebraliśmy ważne doświadczenia – gdyby taka pogoda się powtórzyła, będziemy gotowi 🙂

Wieczorami graliśmy turnieje szybszymi tempami gry. Wieczór patriotyczny tym razem był poświęcony jednemu z patronów tego roku, podróżnikowi Pawłowi Edmundowi Strzeleckiemu. Inny wieczór przeznaczyliśmy na przybliżenie uczestnikom Pucharu Świata, który właśnie odbywał się w Baku.

Z ciekawostek – podczas obozu kontrolowało nas Kuratorium Oświaty w Szczecinie (po raz pierwszy) oraz Sanepid (po raz drugi).

Zapraszamy za rok, na pewno będzie super i na pewno będzie inaczej.

WARTO MARZYĆ – i Ty możesz zostać szachowym hetmanem!

Zdjęcia we wpisach na facebooku: 7.08 (14 zdjęć, pałac w Siemczynie) 10.08 (43 zdjęcia) 13.08 (78 zdjęć) 14.08 (67 zdjęć) 14.08 (39 zdjęć, Zamek Drahim) 15.08 (20 zdjęć)

Obóz został dofinansowany przez Wojewodę Mazowieckiego reprezentowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz przez Ministerstwo Sportu w ramach Programu KLUB. Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe ❤️❤️❤️

Wyniki zawodów:

  • turnieje klasyfikacyjne na kategorie do kandydata włącznie (A1, A2, C1, C2, C3) – wygrał Vasik, nikt nie wypełnił normy klasyfikacyjnej
  • turniej A3 – wygrał Mateusz Si. przed Bartkiem, obaj zdobyli II kategorie
  • turniej B1 – wygrała Lila przed Szymonem, Lila zdobyła II kategorię, Szymon i Kacper Ł. III kategorie, Janek K., Antek i Pola IV kategorie
  • turniej RAPID wygrała Madzia przed Karolem i Anią
  • w turniej BLITZa wśród uczestników obozu najlepsza była Ania, a za nią Mateusz R. i Dominik
  • turniej dziecięcy wygrała Kalina przed Michałem A. i Edziem
  • turniej szachów dziwnych wygrał Janek P. przed Karolem i Vasikiem
  • turniej kloca wygrała drużyna El Skoczkajtos w składzie Karol T. / Janek P.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux