VII Mistrzostwa Grodziska

W weekend 21-22 października w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się VII Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego Juniorów. W zawodach wzięło udział 125 zawodników, z czego 64 w niedzielnych grupach dziecięcych. Mimo tego, że w pierwszej piątce na liście startowej mieliśmy aż trójkę naszych zawodników, Mistrzem Grodziska Mazowieckiego Juniorów został 8-letni Milan Fuks z UKS Czternastka Warszawa. Najlepszym wręczyliśmy puchary, medale i nagrody (w grupie A czołówka otrzymała nagrody finansowe). W grupach 2-dniowych wszystkie dzieci do 10 lat otrzymały upominki, w grupach niedzielnych upominki otrzymały wszystkie dzieci do 8 lat.

Zawody zostały rozegrane w pięciu grupach dostosowanych do wieku i umiejętności uczestników – we wszystkich grupach grali wyłącznie juniorzy do 18 lat. Trzydziestu dwóch zawodników zdobyło lub podwyższyło kategorie szachowe, wypełniono normy klasyfikacyjne: 4 na pierwszą kategorię, 2 na drugą, 14 na czwartą i 12 na piątą. Najwyższy przyrost rankingu FIDE uzyskał – czwarty w grupie A – Aleksander Dondalski (+97).

Dziękujemy Samorządowi Województwa Mazowieckiego,  Gminie Grodzisk Mazowiecki oraz Powiatowi Grodziskiemu za dofinansowanie zawodów, a Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 2 za udostępnienie sal.

Kilka zdjęć można obejrzeć we wpisie na facebooku

Wyniki grupy A (FIDE 60+30) – turniej 2-dniowy, 21 zawodników

1. Milan Fuks (UKS Czternastka Warszawa) 4,5 pkt. (z 5)
  2. Franciszek Klask (UKS Czternastka Warszawa) 4 pkt.
  3. Artur Olejnik (UKS Czternastka Warszawa) 4 pkt.

Wyniki grupy B (30+30) – turniej 2-dniowy, 24 zawodników

1. Kajetan Linh Nguyen (UKS Czternastka Warszawa) 6,5 pkt. (z 7)
  2. Stanisław Szuszkiewicz (UKS Caissa Warszawa) 5,5 pkt.
  3. Ignacy Czachurski (MUKS Stoczek 45 Białystok) 5 pkt.

Wyniki grupy C (25+5) – sobota, do IV kategorii, 22 zawodników

1. Szymon Jones 5,5 pkt. (z 6)
  2. Kacper Kozłowski 5,5 pkt.
  3. Krystian Maćkowiak (UKS Czternastka Warszawa) 4 pkt.

Wyniki grupy D1 (25+5) – niedziela, dzieci do 10 lat, do IV kategorii, 41 zawodników

1. Borys Szafrański (UKS Caissa Warszawa) 5 ,5 pkt. (z 6)
  2. Krystian Maćkowiak (UKS Czternastka Warszawa) 5 pkt.
  3. Błażej Lewandowski 4,5 pkt.

Wyniki grupy D2 (P’30) – niedziela, dzieci do 8 lat, do V kategorii, 23 zawodników

1. Maksymilian Tovar Gierczycki 5 pkt. (z 6)