XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych to mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Podobnie jak rok temu w programie Olimpiady znalazło się 18 konkurencji, które były rozgrywane w 12 miastach. Tegoroczną rywalizację organizowało Województwo Łódzkie, szachistów gościł Uniejów. Ze względu na pandemię koronawirusa zawody zostały przeniesione z kwietnia/maja na czerwiec/lipiec/sierpień. Turnieje szachowe odbyły się w dniach 18 – 25 lipca.

W ramach Olimpiady rozgrywane są Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12 oraz do lat 14 w oddzielnych grupach chłopców i dziewcząt. W każdej z czterech grup gra 52 zawodników wyłonionych w eliminacjach: 5 najlepszych w mistrzostwach Polski w poprzednim roku w roczniku „starszym”, 5 w roczniku młodszym, 10 osób z półfinałów oraz po 4 zawodników wyłonionych w eliminacjach strefowych (Polska jest podzielona na 8 stref po 2 województwa).

Turnieje są rozgrywane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry to 90 minut dla zawodnika plus 15 minut dodawanych po 40 posunięciu plus 30 sekund dodawanych po każdym posunięciu od początku partii. Wszystkie szachownice były transmitowane. Warto dodać, że udział zawodników finansuje Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, zawodnicy ponoszą wyłącznie koszty dojazdu na zawody.

W Olimpiadzie wzięły udział dwie zawodniczki Szachowej Dwójki:

Anna Kicińska z wynikiem 5 pkt. z 9 zajęła 16. miejsce w grupie D12, zdobyła 3 pkt. w Systemie Sportu Młodzieżowego – warto zaznaczyć, że na półmetku Ania z wynikiem 4,5 pkt. z 5 zajmowała samodzielnie drugie miejsce, jednak w drugiej części turnieju zabrakło koncentracji

Magdalena Kicińska z wynikiem 3,5 pkt. z 9 zajęła 43. miejsce w grupie D14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux