Obóz szachowy 2022

Obóz szachowy 2022

Jak co roku w sierpniu wybraliśmy się nad piękne Jezioro Kaleńskie na nasz obóz szachowy. Tym razem pogoda dopisała, a dzięki gospodarzom OSiR Stare Kaleńsko jak zwykle mieliśmy świetne warunki, niesamowite jedzenie i atrakcje wodno-rekreacyjne.

Na ten rok (po raz pierwszy) zarezerwowaliśmy wszystkie zielone domki (12) i okazało się to trafną decyzją. Już na początku maja mieliśmy zamkniętą listę uczestników, a ciągle spływały zapytania i zgłoszenia na listę rezerwową. Nasza obozowa rodzina liczyła w tym roku ponad 60 osób, autokar mieliśmy wypełniony w niemal 100%. Podobnie jak świetlicę, z której korzystamy w ośrodku. Wygląda na to, że obóz osiągnął maksimum pojemności 🙂 Swoją drogą trudno powiedzieć, czy przy większej grupie udałoby się zbudować tak przyjazną atmosferę.

To był nasz czwarty obóz. Tylko jedna trzecia uczestników jechała z nami po raz pierwszy. Ten fakt postawił przed nami jeszcze jedno ważne wyzwanie: jak sprawić, by obóz zaskakiwał nowościami oraz zachował swoją świeżość również dla stałych bywalców. W różnych kontekstach pojawiły się drobne, ale zauważalne zmiany (np. w sposobie nazywania grup i domków), ale najważniejsze były dwie wycieczki autokarowe – takich wycieczek na naszych obozach jeszcze nie było. Ciekawy i zaskakujący był również format wieczoru patriotycznego 15.08 – najpierw szukanie puzzli z ciekawostkami o Polsce, potem składanie z nich portretu hetmana Chodkiewicza, następnie zapierająca dech w piersiach opowieść p. Klaudii o tym bohaterze i jego największym zwycięstwie, a na koniec wspólne śpiewanie pieśni wojskowych i patriotycznych.

Zapraszamy za rok, na pewno będzie super i na pewno będzie inaczej.

WARTO MARZYĆ – i Ty możesz zostać szachowym hetmanem!

Zdjęcia we wpisach na facebooku: 7.08 (6 zdjęć) 8.08 (14 zdjęć) 9.08 (17 zdjęć) 10.08 (17 zdjęć) 11.08 (2 zdjęcia) 12.08 (26 zdjęć) 14.08 (12 zdjęć) 15.08 (113 zdjęć) 16.08 (16 zdjęć)

Obóz został dofinansowany przez Wojewodę Mazowieckiego reprezentowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe ❤️❤️❤️

Wyniki zawodów:

  • turniej RAPID – wygrał Vasik przed Dominikiem i Anią K.
  • turniej o IV i V kategorię – wygrał Tomek O. przed Mateuszem So., wypełniono 3 normy na IV kategorię i 3 normy na V kategorię
  • turniej kloca – wygrała drużyna Nieznani (Vasik, Janek) przed Szachowa Dwójak (Dominik, Gosia) i Ognisty Płomień (p. Kacper, Olek Kózka)
  • turniej szachów dziwnych – wygrał Ignacy Ż. przed Madzią K. i Karolem
  • turniej BLITZ – spośród uczestników obozu najlepszy był Michał B. przed Madzią K. i Vasikiem
  • konkurs zagadek – wygrała Gosia przed Sebastianem i Madzią K.
  • szatlon – wygrała Zosia przed (ex aequo) Natanem, Antkiem J. i Tomkiem O.
  • symultana z arcymistrzynią – swoje partie wygrali Madzia K., Vasik, Dominik, Karol
  • symultana z mistrzem FIDE – wygrał Piotrek, zremisowała Madzia M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux