Jesteśmy Drużynowymi Mistrzami Mazowsza!

W pięć weekendów zostały rozegrane ligi mazowieckie. W soboty grała Otwarta Liga Mazowiecka, w niedziele – Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza (III liga). Zjazdy odbywały się w różnych miejscach:

1. Zamienie (niedaleko Piaseczna) 7 – 8.01
  2. Pilawa 21.01, Grodzisk Mazowiecki 22.01
  3. Konstancin-Jeziorna 4 – 5.02
  4. Siedlce 4 – 5.03
  5. Warszawa 18 – 19.03

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza to zawody z oficjalnego cyklu Drużynowych Mistrzostw Polski. Wystąpiliśmy w nich po raz pierwszy. W gronie 15 drużyn mieliśmy 4. numer startowy, większość naszego składu stanowili juniorzy. Praktycznie przez całe rozgrywki byliśmy tuż tuż za liderem (z którym w bezpośrednim starciu przegraliśmy). Czasem potrzebny jest łut szczęścia – w ostatniej rundzie niespodziewanie lider zremisował, a to oznaczało, że mamy I miejsce.

7. Hanna Łoboda +1=0-1

Dwie najlepsze drużyny – więc również Szachowa Dwójka – wywalczyły awans do ogólnopolskiej II ligi (wrzesień, Jastrzębia Góra).

Otwarta Liga Mazowiecka to zawody towarzyskie. Frekwencja była rekordowa: zagrało 30 drużyn 4-osobowych. Szachowa Dwójka wystawiła dwie drużyny, podobnie jak w zeszłym roku. Nasze drużyny zajęły 11. i 15. miejsce. Na indywidualne wyróżnienie zasłużyła Anna Kicińska (+6=0-2, 5. miejsce na 2. szachownicy, Ruz=2000).

Oprócz tego, że graliśmy, byliśmy też organizatorem jednego ze zjazdów. Warunki gry, które zapewniła nam grodziska Mediateka, były wyśmienite. Dziękujemy!

Dziękujemy również Gminie Grodzisk Mazowiecki za wsparcie finansowe udziału naszych drużyn w rozgrywkach.

W weekend 25-26.03 w Piasecznie zostały rozegrane mazowieckie ligi juniorskie (III i IV liga). Wszędzie wokół widać wzrost zainteresowania szachami, ale tutaj objawiło się ono niesamowitą frekwencją – grało 420 juniorów (plus rezerwowi).

Wystawiliśmy 4 drużyny (o 1 więcej niż rok temu), czyli grało naszych 24 reprezentantów. Były to druga, trzecia, czwarta i piąta drużyna Szachowej Dwójki, ponieważ pierwszą czeka występ w ogólnopolskiej I lidze (czerwiec, Lublin).

Świetny wynik osiągnęła nasza trzecia drużyna – zajęła 3. miejsce w IV lidze (na 54 drużyny). Trzecia drużyna grała w składzie:

1. Karol Orliński +3=1-3
  2. Maksymilian Buśkiewicz +5=1-1 VI miejsce na 2. szachownicy
  3. Mateusz Sidor +2=3-2
  4. Jan Poręba +2=2-3
  5. Lena Jastrzębska +5=0-2 IX miejsce na 5. szachownicy
  6. Małgorzata Kicińska +7=0-0 złoty medal na 6. szachownicy

Dodatkowym sukcesem indywidualnym Pawła Dyry była wypełniona norma na IV kategorię.

Dziękujemy Gminie Grodzisk Mazowiecki za wsparcie finansowe udziału naszych juniorskich drużyn w rozgrywkach.