Mistrzostwa Polski Dzieci

W dniach 28.04 – 7.05.2023 w Poroninie zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski Dzieci. Jak się okazało świetnie zaprezentowali się nasi reprezentanci w grupach do 8 lat. Wojtek i Lilka wywalczyli dla Szachowej Dwójki 🏆 III miejsce w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski Dzieci do lat 8.

Turnieje do 8 lat były rozgrywane na dystansie 9 rund tempem 60’+30″/pos. W dwóch grupach wystartowało w 84 chłopców i 26 dziewcząt. Wyniki naszych zawodników:

1. Wojtek Łoboda zdobył 7 pkt. z 9 i zajął znakomite IV miejsce wśród chłopców dające awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski Młodzików oraz na Mistrzostwa Świata do lat 8 i Mistrzostwa Europy do lat 8
  2. Lilka Owczarzak zdobyła 4,5 pkt. z 9 i zajęła w swojej grupie XV miejsce

Świetnie wypadli zawodnicy mazowieckich klubów. Mistrzynią Polski została Laura Grzeszczyk (UKS Czternastka Warszawa). Mistrzem Polski został Mateusz Rabiej (UKS Łady) a III miejsce zajął Milan Fuks (UKS Czternastka Warszawa).

Strony turniejowe: chłopcy do lat 8 /// dziewczęta do lat 8

Zdjęcia we wpisie na facebooku

Przed 8-latkami grały grupy młodsze: do 6 i 7 lat. System rozgrywek to 9 rund granych tempem szachów szybkich 30 minut na partię plus 30 sekund dodawane po każdym posunięciu. W czterech grupach wystartowało w 94 chłopców i 39 dziewcząt. W tym gronie znalazło się trzech reprezentantów Szachowej Dwójki:

1. Jaś Jastrzębski zdobył 4 pkt. z 9 i zajął 19. miejsce w grupie C6
  2. Jaś Paziewski zdobył 4 pkt. z 9 i zajął 44. miejsce w grupie C7
  3. Alek Kuzka zdobył 2,5 pkt. z 9 i zajął 60. miejsce w grupie C7

Strony turniejowe: chłopcy do lat 6 /// dziewczęta do lat 6 /// chłopcy do lat 7 /// dziewczęta do lat 7