XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych to mistrzostwa Polski juniorów młodszych. W programie Olimpiady znalazło się 14 sportów. Konkurencje były rozgrywane w 15 miastach. Tegoroczną rywalizację organizowało Województwo Zachodniopomorskie, szachiści grali w dniach 6-13 maja w Darłówku. Strona główna Olimpiady: http://zachodniopomorskie2023.pl/

W ramach Olimpiady rozgrywane są Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12 oraz do lat 14 w oddzielnych grupach chłopców i dziewcząt. W każdej z czterech grup gra 52 zawodników wyłonionych w eliminacjach: 5 najlepszych w mistrzostwach Polski w poprzednim roku w roczniku „starszym”, 5 w roczniku młodszym, 10 osób z półfinałów oraz po 4 zawodników wyłonionych w eliminacjach strefowych (Polska jest podzielona na 8 stref po 2 województwa).

Turnieje są rozgrywane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry to 90 minut dla zawodnika plus 15 minut dodawanych po 40 posunięciu plus 30 sekund dodawanych po każdym posunięciu od początku partii. Wszystkie szachownice były transmitowane. Warto dodać, że udział większości zawodników finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, zawodnicy ponoszą wyłącznie koszty dojazdu na zawody. Naszym zawodnikom, którzy nie mieli finansowania Ministerstwa, koszty pobytu pokrył Klub.

Debiut Szachowej Dwójki na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży miał miejsce w 2020 r. Wtedy i rok później Klub reprezentowały dwie zawodniczki. W 2022 r. nasza reprezentacja była 3-osobowa, a teraz 4-osobowa. Mamy nadzieję, że tendencja wzrostowa utrzyma się 🙂 Co roku większość stanowią dziewczęta, czy to się kiedyś zmieni? 😉

Wyniki naszych zawodników:

Anna Kicińska 🟩🟨🟨🟨🟥🟩🟨🟩🟩 zajęła 9. miejsce w grupie D14, zdobyła 4 pkt. w Systemie Sportu Młodzieżowego – pierwsza dziesiątka ma prawo startu na Mistrzostwach Europy (wrzesień, Mamaia, Rumunia)

Hanna Łoboda 🟥🟨🟩🟩🟥🟥🟩🟩🟨 zajęła 19. miejsce w grupie D12, zdobyła 2 pkt. w Systemie Sportu Młodzieżowego

Vaclav Rajlich 🟥🟩🟥🟨🟨🟨🟨🟥🟩 zajął 34. miejsce w grupie C14, zdobył 1 pkt. w Systemie Sportu Młodzieżowego

Antonina Pietrzak 🟩🟥🟨🟥🟥🟥🟨🟨🟩 zajęła 42. miejsce w grupie D14

Zdjęcia można obejrzeć we wpisie na naszym profilu facebookowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux