Mistrzostwa Polski Juniorów 2024

W dniach od 17 do 24 marca w Hotelu Anders **** w Starych Jabłonkach (woj. warmińsko-mazurskie) zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów (do 16 i do 18 lat). Te zawody są rozgrywane na dystansie 9 rund, tempo 5-godzinne. W tym roku Mistrzami Polski zostali: w D16 CM Wiktoria Śmietańska (Fundacja KSz Polonia Wrocław), w D18 WFM Martyna Starosta (Fundacja KSz Polonia Wrocław), w C16 FM Krzysztof Raczek (KS Gwiazda Bydgoszcz) oraz w C18 m Jan Malek (UKS Korona Gdańsk).

Szachową Dwójkę reprezentowały Magda i Ania Kicińskie. Ania zagrała dobrze, za to Madzia – rewelacyjnie 🙂

👏 Anna Kicińska (D16) zajęła 25. miejsce w Polsce, była druga z Mazowsza oraz trzecia ze strefy MA/WM.
👏 Magdalena Kicińska (D18) zajęła świetne 12. miejsce w Polsce, była piąta w swoim roczniku, co dało jej bezpośredni awans na przyszłoroczne Mistrzostwa, była najlepsza z Mazowsza i ze strefy MA/WM, zyskała 109 pkt. w rankingu FIDE (najwięcej w D18) i na kwietniowej liście FIDE przebije 1800.

Gratulacje dla obu naszych zawodniczek!!!

Zadanie publiczne współfinansowane z budżetu gminy Grodzisk Mazowiecki – całkowita wartość dofinansowania zadania: 140 000 zł.